Nosalty Mit főzzek ma? Legegyszerűbb őszibarackleves, hortobágyi csirkehúsos palacsinta és...
A krémleves hideg és őszibarackos, a főétel a világ egyik legjobb magyaros étele, a desszert pedig házi fagyi karamellásan, édesen-sósan.
nyugdíjas
főzés,barkácsolás
Tíz éve próbálkozok,de úgy öt éve kicsit többször főzök.
A kertben bográcsban,tárcsán és a lakásban sütök-főzök.
Ha már megfőztem/sütöttem el kell fogyasztani.
A krémleves hideg és őszibarackos, a főétel a világ egyik legjobb magyaros étele, a desszert pedig házi fagyi karamellásan, édesen-sósan.
Nem tudunk betelni a nosztalgikus receptekkel - a szívünk visszahúz a nagyihoz, a régi nyarakhoz és a kedves ovis emlékekhez. Éppen ezért egész héten nyárias, már kiskorunkban is imádott nosztalgikus ebédekkel várunk titeket, 7 nap, 7 étel című sorozatunk következő részében.
Vajon felismered a legismertebb üdítőmárkákat akkor is, ha a címkéjük épp nem segít? Ebben a Nosalty-kvízben próbára teheted, mennyire vagy otthon a boltok polcain sorakozó ikonikus italok világában – a klasszikus kóláktól a gyümölcsös frissítőkig. Vigyázz, retro italok is feltűnhetnek!
Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...
Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.