Nosalty Mit főzzek ma? Legegyszerűbb őszibarackleves, hortobágyi csirkehúsos palacsinta és...
A krémleves hideg és őszibarackos, a főétel a világ egyik legjobb magyaros étele, a desszert pedig házi fagyi karamellásan, édesen-sósan.
Akkor készítettem Mamával az első tejbegrízt, amikor még ki sem látszottam a földből :)
A szépséges cukorkasárga konyhánkban
Addig próbálgatom, amíg tökéletes nem lesz
A krémleves hideg és őszibarackos, a főétel a világ egyik legjobb magyaros étele, a desszert pedig házi fagyi karamellásan, édesen-sósan.
Nem tudunk betelni a nosztalgikus receptekkel - a szívünk visszahúz a nagyihoz, a régi nyarakhoz és a kedves ovis emlékekhez. Éppen ezért egész héten nyárias, már kiskorunkban is imádott nosztalgikus ebédekkel várunk titeket, 7 nap, 7 étel című sorozatunk következő részében.
Nagy kedvencünk az újkrumpli, és főleg az apró, rongyos héjú darabokat szeretjük! Süssük, főzzük, tegyük salátákba, levesbe, főzelékbe, egytálételekbe, és maxoljuk ki a szezont - jövő heti menünk segít inspirálódni újkrumplis receptek terén!
Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...
Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.