6 konyhai trükk, amitől a finom még finomabb lesz

Mutatunk néhány egyszerű, de nagyszerű főzési praktikát, amikkel a már jól bevált és eleve nagyon finom ételek új szintre emelkedhetnek.

A különböző konyhai praktikák kezdők és gyakorlott szakácsok között is mindig népszerűek, még az is folyton újabb és újabb – elsőre talán furcsának ható – megoldásokat találhat a séfek tanácsai között, aki egyébként jól tud főzni, hiszen a gasztronómia folyton fejlődik, a profik is folyton új ízekkel, kombinációkkal és elkészítési módokkal kísérleteznek. Ezekből aduk most ízelítőt a Tasty gyűjtése.

A cukormáz titka

Az igazán ízgazdag és kellemesen szottyos, puha cukormázzal bevont kelt tészták, mint például a fahéjas tekercs vagy a gyümölcskenyér, banánkenyér az, hogy kétszer vonják be őket a cukros mázzal. Először közvetlenül sütés után, amikor még meleg a tészta, ekkor gyorsan be is szívja az öntetet, és nem lesz száraz a sütemény, majd kihűlés után újra, ekkor kapja meg azt a kemény és ropogós réteget, amiért annyira szeretjük ezeket az édességeket.

Dupla cukormáz!

Víz helyett kávé

Próbáld ki, hogy a csokoládés süteményekben és desszertekben minden alkalommal, amikor a receptben egy kevés víz hozzáadását olvasod, cseréld le azt egyszerűen kávéra. Nem lesz tőle teljesen kávéízű az édesség, viszont sokkal mélyebb, csokisabb, összetettebb ízt kap az étel.

Granolára olíva

Az otthon készített granolák hatalmas előnye, hogy mi magunk állíthatjuk össze a nekünk leginkább tetsző ízkombinációkat és a cukortartalmat.

Ha pedig a receptekben olvasható vaj vagy kókuszzsír helyett olívaolajjal sütjük a mag- és gabonakeveréket nemcsak extra vitaminokat adhatunk az ételhez, hanem kellemesen különleges, gyümölcsös ízt is kap majd.

Saláta és gabonák, babfélék

Ha tápláló gabona- és hüvelyes alapú salátát készítünk a dresszinget mindig a megfőtt gabonához, babféléhez adjuk, hogy legyen ideje átjárnia a fűszeres szósznak a saláta alapját. Nem lesz a végeredmény szottyos, csak pont annyira, hogy a bulgur, kuszkusz, árpa vagy akár a csicseriborsó igazán ízes legyen. Kevés pihentetés után mehet hozzá a többi alkotóelem, a friss zöldségek, gyümölcsök, sajtok vagy épp magok.

Grillsajt – így nem szárad ki

A különböző grillezni való sajtokat – ilyen például a görög halloumi – érdemes mindig csak az egyik oldalukon meggrillezni, mert így meglesz a sajt ropogóssága anélkül, hogy az egész szelet kiszáradna. Egyik oldala füstösen roppanós, másik oldala pedig lágyan krémes lesz, és épp ez az a kontraszt, amiért oda vagyunk ezért a finomságért.

A krumpli főzővize is kincset ér

Ahogy a tésztafőzés során érdemes megtartani egy-két merőkanálnyit a főzővízből, hiszen remekül sűríti, gazdagítja az elkészülő tésztaételeket, úgy a krumplifőzés után fennmaradt vizet se öntsük ki azonnal: a krumplisaláta krémesebb lesz tőle, de a keményítőben gazdag folyadék jó sűrítő lehet levesekhez és mártásokhoz is.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


A konyhai alapokban is segítséget nyújtunk:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk