Így készíthetsz otthon finom, ropogós LÁNGOST egyszerűen!

Lehet, hogy a nyár utolsó napjait nem a Balaton partján töltjük, ez azonban nem jelenti azt, hogy ne teremthetnénk meg otthonunkban a strandhangulatot! 

A lángos a magyarok egyik legkedveltebb nyári étele, sokan azonban nem szeretik otthon, maguknak megsütni ezt a finomságot az olajban sütés és az egész lakásból kiűzhetetlen lángosillat miatt. Mi most mégis arra biztatunk, hogy próbáld meg elkészíteni otthon a neked leginkább tetsző lángost, hidd el, sokkal jobb lesz, mint a strandos változat!

Mi kell hozzá?

Szükséged lesz 500 g finomlisztre, 1 dl langyos tejre, 220 ml vízre, 20 gramm friss élesztőre, 1 teáskanál cukorra, egészen pontosan 9 gramm sóra, a sütéshez pedig fél liter olajra.
Az élesztőt elkeverjük a cukorral, egy teáskanál liszttel, és felöntjük langyos tejjel. Tíz perc alatt felfut. Egy tálba beleszitáljuk a lisztet, hozzáöntjük a sót, a felfutott élesztőt és a vizet. Alaposan kidagasztjuk, amíg sima és fényes lesz a tészta. Fontos, mert nyújtásnál így nem fog szakadni.
Letakarjuk, és duplájára kelesztjük, nagyjából egy óra alatt.
Szedjük egyenlő darabokra a tésztát, formázzuk ki, majd pihentessük 10 percig. Tegyük fel melegedni az olajat, és mikor már forró (vízcseppes próbával ellenőrizzük, serceg-e) , kezdjük el olajos kézzel nyújtani a tésztát, hogy ne ragadjon a kezünkhöz. Süssük meg mindkét oldalát aranybarnára, majd csepegtessük le.
Jöhet rá a fokhagymás kenés, a tejföl, na és persze a sajt is. Kipróbálnád a krumplis, kicsit tartalmasabb és laktatóbb változatot is? Mutatjuk!
Amire szükséged lesz:
50 dkg burgonya, só ízlés szerint, 1.25 dl tej, 2.5 dkg friss élesztő, 1 teáskanál cukor, 50 dkg finomliszt, só ízlés szerint, 1 db tojás, 2 dkg vaj

A krumplit megmossuk, megpucoljuk, felkockázzuk, és enyhén sós vízben megfőzzük. Lecsöpögtetjük, és krumplinyomóval összetörjük.

A langyos tejbe morzsoljuk az élesztőt, hozzáadunk egy teáskanál cukrot, és felfuttatjuk.
Az összetört krumplihoz hozzáadjuk a lisztet, a tojást, az olvasztott vajat, sózzuk, hozzáöntjük a felfuttatott élesztőt a tejjel, és lágy, ruganyos tésztát gyúrunk belőle.
Fél órán át kelesztjük langyos helyen.
Egy kis tálba napraforgóolajat öntünk, majd picit belemártjuk a kezünket, és öklömnyi darabokat szakítunk a tésztából, olajos kézzel.
Az olajat felforrósítjuk, a gombócokat kihúzgáljuk, és a forró olajban oldalanként 2 perc alatt kisütjük.
Ez is érdekelhet:
Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek