Ritka kincs ez a kisfilm, ami a kínai tészta tradicionális készítését meséli el

A tömeggyártás napjaiban egyre kevesebb a kézzel készített termék, azonban egy kínai faluban még mindig a hagyományos módszerrel, napi 16 órán át, kézzel készítik a tésztát.

A Great Big Story videós sorozata (ami korábban például azt is megmutatta, hogy mi történik a repülőtereken lefoglalt ételekkel) ezúttal egy kis Kínai faluba, Nansanba utazott, hogy megnézze, hogyan készül a tradicionális kínai tészták egyike, a ma már kizárólag csak ebben a faluban gyártott suo (fonal).

A kínai Lin Fagan és felesége 30 éve egy hagyományos módszerrel, kézzel készítik ezt a kínai tésztát.

A suo tészta készítésének lényege, hogy olyan vékonynak kell lennie, mint egy fonalnak, ezért Fagan és a többi mester a fakeretekre helyezett tészta szálait közel háromméteresre nyújtja, hogy azok fonalvékonyságúvá váljanak.

A tésztát kis családi manufaktúrákban készítik, napi tizenhat órát töltenek a suo gyártásával.

Az érdekfeszítő videóból az is kiderül, hogy férfit aggodalommal tölti el, hogy a következő generációk már nem viszik tovább a tradicionális, kézzel készített suo művészetét, pedig szerinte íze és textúrája össze sem hasonlítható a gyárakban, tömegtermeléssel készült kínai tésztákkal.

Ezek is elég izgalmasak!

Ezeket olvastad már?

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek