Nagy tél végi konyhai rendrakás - vigyázz, ha kipróbálod, rákapsz!

Igen, jól látod, ez most egy előrehozott takarítás, amikor kiselejtezheted a kamrát. Meglátod, érdemes lesz belevágni. Olvass tovább, hogy kedvet kapj!

Egyszer valaki kitalálta, hogy a tavaszhoz a nagytakarítást kell kötni. Ki tudja, talán azért lett közismert szokás ebből, mivel a szép tavaszi napsütésben jobban látszik a por a bútorokon, és észrevehetőbben repkednek a padlóburkolat felett a porcicák... Lehet, hogy ennek más oka is, de ezen felbuzdulva kitaláltuk, hogy ezennel bevezetjük szótárunkba a nagy tél végi konyhai rendrakás fogalmát.

  • Részint azért gondoltunk erre, mivel szinte minden háztartásban felhalmozódnak ilyenkor a ünnepi főzések és vendéglátások maradványai.
  • A hűtőszekrény és a konyhai szekrények roskadoznak a különböző tárolóedényektől és műanyag dobozoktól, melyek tartalma akár már feledésbe is merült.
  • Másrészt az ünnepek alatt és után egyaránt folyamatos a helyhiány. Ilyenkor tele a padlás – párdon, a konyha - olyan alapanyagokkal, melyeknek nemhogy a nevét nem tudjuk, de néha azt sem, hogy pontosan mire is kellene őket használni.
  • Cikkünkkel igyekszünk segítséget nyújtani a jobb helykihasználásban, és rávezetni titeket, hogy mitől szabadulhatunk meg nyugodt szívvel annak érdekében, hogy rendezettebb legyen a konyhánk. Induljon hát a nagy tél végikonyhai rendrakás.

1. Nyitott magos zacskók

  • Ki ne rakosgatott már volna majdnem üres, nyitott zacskókat, melyekben egy-két szem mogyoró, dióbél vagy egy kevéske mandula található. Valahogy mindig nehéz rendesen visszazárni ezeket a zacskókat, így tartalmuk állandóan kiszóródik.
  • Hajítsuk ki őket, vagy készítsünk belőle egy vegyes tálkát, vagy daráljuk bele egy sütibe, hacsak nem avasodott meg valamelyikük.

2. Teljesen beszáradt régi mézes edények

  • Nehéz rávenni magunkat, hogy egy mézes bödönt kidobjunk, még akkor is, ha már csak egy gramm édes méz rejtőzik benne.
  • Amikor még a forró vizes áztatás ellenére is megmozdíthatatlan a teteje a kikristályosodott cukor miatt, akkor lehet, hogy mégis érdemes búcsút intenünk kedvenc mézes üvegünknek.

3. Ismeretlen tartalmú olajos- és ecetesüvegek

  • Válaszd ki a kedvenc olajaidat, eceteidet, szószaidat, melyeket rendszeresen használsz. Tedd ezeket jól látható és könnyen elérhető helyre a polcodra.
  • Az összes többit szabadítsd meg az elfelejtettek unalmas és szomorú életétől. Meg fogsz lepődni, mennyi hely szabadul fel a konyhádban.

4. Különböző zacskónyi szárított babok, lencsék

  • Emlékszel még az idejére, amikor utoljára felhasználtál egy zacskónyi szárított babot? Ha nem, akkor ki vele, vagy azonnal fogj bele egy bableves elkészítésébe.

5. Fűszerkeverékek, melyeket soha nem használtál

  • Nincs szükséged olyan fűszerkeverékekre, melyeket a rokonaid vagy kollégáid ajándékba hoztak neked utazásaikról, sem olyanokra, melyek összetevőit, nevét és felhasználási módját sem ismered már vagy ezer éve.
  • Összpontosíts inkább arra, hogy rendszerezed az alap fűszerkészletedet (pl. só, bors, fokhagymapor, kömény, rozmaring, csilipor, fűszerpaprika stb.).

6. Tető nélküli műanyag dobozok gyűjteménye

  • Ne gondoljuk, hogy a tető nélküli dobozok teteje egyszer majd előkerül, mert nem fog felbukkanni. Valószínűleg az elvesztett fél zoknikkal együtt bújnak meg egy biztonságos helyen az idők végezetéig.
  • Mehet az összes félig használható doboz a szelektívbe, és ruházzunk be inkább egy jól használható és összeszedett doboz-szettbe.

7. Félig felhasznált tészták

  • Emlékszel még halványan arra, amikor fél évvel ezelőtt kitaláltad, milyen hasznos is lesz megtartani a félig felhasznált tészta másik felét, hogy majd pár nap múlva elkészítsd magadnak?
  • Ha még nem másztak bele a bogarak, itt az idő, hogy elkészítsd, vagy kidobd a kukába.

8. Kibontott, száradt csokoládék

  • Talán a csokitól a legfájdalmasabb megválni, de a múlt évszázadból ránk ragadt avas maradványok tényleg csak a helyet foglalják.

9. Sziklává merevedett barnacukor

  • A barnacukor/nádcukor az egyik elengedhetetlen kelléke sok sütésnek. Ellenben, ha már feledésbe merült a legutolsó alkalom, amikor használtad, érdemes ellenőrizni az állagát.
  • Mivel nem valószínű, hogy falat fogsz építeni a téglává összeállt barnacukorból, akár meg is válhatsz tőle.

10. Kinyitott rágcsa-mágcsa maradványok

  • Legyen az keksz, ropi, sós perec vagy hasonló, elég nagy annak az esélye, hogy a kibontott zacskók tartalma már nem tálalható, maximum az ellenségeid számára. Mivel nem valószínű, hogy őket hívnád vendégségbe, jobb lesz kihajítani őket.

Látod, ennyi volt az egész, máris sokkal átláthatóbbá vált a konyhád. Hidd el, megéri a fáradságot!

Ezeket olvastad már?

via refinery29

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így lesz olyan finom a francia hagymaleves, mint az étteremben

A legtöbben azért szeretnek étterembe járni, mert valljuk be, akadnak olyan klasszikus ételek, amelyek egyszerűen finomabbak, ha egy vendéglátóhely konyháján készítik el őket. Ha valaha is ettél már hagyományos francia hagymalevest étteremben, akkor biztosan téged is megbabonázott a forró, karamellizált hagymákkal teli és olvasztott sajttal csábító leves. Szerencsére otthon is elkészítheted ezt a fantasztikus fogást. Mai Napi Tippünkből kiderül, miként!