Vegyél részt a sütiárverésen Te is, és támogasd a sérült gyermekeket a Segítsütivel!

Vegyél részt a sütiárverésen Te is, hogy a befolyt összegből a Völgyzugolyház Alapítvány fejlesztő eszközöket vásárolhasson a rászoruló sérült gyermekeknek.

2017-én elején megalakult a Völgyzugolyház Alapítvány a Kacifántosokért nevű szervezet, mely sérült gyermekek szüleinek összefogásából jött létre. Küldetésük a sérült/kacifántos gyermekek és családjaik támogatása, életminőségének javítása, a társadalmi integrációjuk elősegítése.Fő projektjük egy olyan integrált fejlesztő és közösségi tér létrehozása, ahol az ellátórendszerből kiszoruló súlyos és halmozottan fogyatékos gyermekek tanuláshoz való joga teljesülhet, ahol a mindennapi fejlesztésen túl egy építő gyermekközösség tagjai lehetnek csak úgy, mint ép társaik.

A napi fejlesztésen és ellátáson túl az integrált közösségi programokkal is igyekeznek az élet minden területén jelenlévő elszigetelődést megakadályozni.

Tavaly indították el tanodájukat, a Zugolydát, ahol egy óvodás és iskolás korú kiscsoporttal elkezdődtek az integrált foglalkozások az egyik tanodás gyerekszobájában. Tervük, hogy jelenlegi (ideiglenes) helyükről a végső bázisukra költözve, más sorstársak számára is megnyugtató, az igényekre célzottan reagáló, rendszerszintű megoldást biztosítsanak a társadalomból kiszoruló súlyosan és halmozottan sérült gyermekek és családjaik számára. A helyi önkormányzat támogatásával hamarosan új helyre költözhetnek, amit a felújítások után számtalan fejlesztőeszközzel kell felszerelni.

Ebben a törekvésükben szeretnénk melléjük állni, és a sütiárverésen befolyt összeget a Völgyzugolydában használható fejlesztő eszközökre költeni.

Szándékunkat 30 lelkes gasztroblogger segít megvalósítani, akik a megszokott lelkesedéssel és szeretettel készítik el az árverésre felajánlott süteményeket.

Licitálni a felajánlott 30 csodás süteményre 2017. szeptember 25-én, hétfőtől egy egyszerű regisztráció utánITT lehet, az árverés vége pedig 28-án csütörtökön 16 órakor lesz.

Hétfőn reggel kezdenek el felkerülni a blogokba a sütifelajánló posztok, nem sokkal később pedig a Segítsüti oldalán is láthatják majd az egyes darabokat, és ugyanitt tehetik meg licitjeiket is. Minden sütemény kezdő kikiáltási ára 1.000 Ft.Munkánkat a Facebookon is figyelemmel kísérhetik.

Ezeket olvastad már?

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek