Okosan a megmaradt gyümölcsökkel!

Sokszor csak egy fél avokádóra vagy citromra van szükségünk, főleg, ha egyszemélyes háztartást vezetünk, vagy kisgyermekünk nem tud egy egész gyümölccsel megbirkózni.

Avokádós arc- és hajpakolás

Ilyenkor – hacsak mi be nem kapjuk a maradékot azon nyomban - , gyorsan megpuhul vagy megbarnul a gyümölcs, végül pedig a kukában végi. Hogy ez ne így legyen, legyünk előrelátók, használjuk őket okosan!

Takarítás

A megmaradt narancs- vagy épp citromhéjból készíthetünk házi tisztítószert a munkalapok, bútorok, illetve a fürdőszoba számára. Ehhez szükségünk lesz 2 citrom héjára és egy narancséra. Nincs más dolgunk, mint meghámozni őket, és egy üvegbe tenni a héjat. Ezt aztán fel kell öntenünk ecettel, és egy hétig hűvös, száraz helyen tárolni. Végül, ha leszűrtük, érdemes átönteni egy spray-palackba, így jóval praktikusabb lesz a használata takarítás közben.

A citrus limonéntartalma természetes oldószer, az ecet pedig elpusztítja a baktériumokat, a kórokozókat és a penészt. Igazi csodaszer az otthonunkban! De a grapefruit és só együtt is igen hatásos, többek közt a vízkő ellen - próbáljátok ki!

Grapefruitos-sós radír a vízkő ellen

Egy kevés szódabikarbónával, narancshéjjal és olajjal pedig akár a mosogatót is tisztán tarthatjuk!

Alaplé

Megpuhult a burgonya és a zeller, a karalábé pedig fás? Eszünkbe sem jutna megenni őket, nem igaz? Nem is kell, elég, ha a megmaradt fél hagymánkból és egyéb, a hűtőben vagy kamrában árválkodó zöldségekből főzünk egy ízletes zöldségalaplevet, amit aztán már csak le kell szűrnünk. Ha nem esszük meg azonnal a levest, tegyük a mélyhűtőbe, később még hálásak leszünk érte.

Kencék és krémek

Megmaradt egy kis banán a gyerkőc uzsonnájából? Csak egy fél avokádót sikerült elpusztítania vacsorára? Adjunk az értékes finomságoknak új funkciót, készítsünk belőlük arc- vagy hajpakolást!

Banános és avokádós hajpakolás

Dekoráció

Reggel frissen facsart narancslével indítod a napot? Ha a félbevágott citrushéjat épp most dobnád a kukába, ne tedd – készíts belőle gyertyát! Tegyél egy kanócot a közepébe, majd öntsd fel viasszal. A szúnyogok nemigen kedvelik, de te imádni fogod!

Egy másik szuper ötlet, ha a félbevágott narancshéjat cserépnek használod. Ültess bele magról növénykéket, és ha már elérte a palánta az 5-6 cm-es magasságot, a narancs héjával együtt ültesd ki a kertbe. A héj egy idő után lebomlik, ezzel tápanyagokat juttat a földbe.

Tisztító és szagtalanító

Citrushéjból és rozmaringból készíthetünk szagtalanítót hűtőszekrénybe, szemeteskukába, de még a lefolyóba is. A héjakat tegyük egy jégkockatartóba, majd szórjunk bele friss vagy szárított rozmaringot. Öntsük fel ecettel, majd tegyük a mélyhűtőbe, az így elkészült kockákat pedig tegyük a problémás helyekre.

Hasonló légfrissítő-bonbont szódabikarbónából is készíthetünk, a leíráshoz kattints a képre!

Légfrissítő bonbon szódabikarbónával

(Via Savvy Sugar)

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek