Majdnem Unicum - a fűszeres vodka

Az Unicum receptje titkos, de senki nem mondta, hogy nem lehet kísérletezni! Íme a mi - elég jól sikerült - változatunk.

Az Unicum receptje 220 éve titkos, és csak az illatából következtethetünk arra, milyen fűszerek lehetnek benne. Azt azonban, hogy milyen arányban keverik ezeket, lehetetlen megtudni.

Olvastad már?

A nokedli, ami nem az

Én nem is kísérleteztem, az egész ötlet véletlenül adódott. Tavaly Karácsonyra mindenképpen házi készítésű ajándékokat szerettem volna adni. Készültek különféle zselék, kekszek, tojáslikőr (ezt idén nektek is megmutatom majd, tartsátok nyitva a szemeteket), pillecukor és törökméz is. De az egyik legkedvencebb ajándékom végül a fűszeres vodka lett, és ennek nagyon egyszerű oka van: gyönyörű. Annak ellenére, hogy nem vagyok nagyivó, teljesen elvarázsolt a készítés egyszerűsége, az, hogy az alkohol csodákat művel a fűszerekkel – és fordítva, a fűszerek az alkohollal. Az ital színe szinte napról napra mélyült a fahéjtól a borókabogyó, és mindne más száraz fűszer pedig egyszer csak lesüllyedt az ital aljára, ahogy újra megteltek vízzel.

Tavaly 1 hónapig hagytam állni a vodkát, és az egyik ajándékozottam megkínált vele, miután kibontotta a becsomagolt csatos üveget. Nem hittem az orromnak: nem volt olyan szirupos mint az Unicum, de mintha azt ittam volna. Egész büszke voltam magamra: Megfejtettem a 220 éves titkot!, de éreztem, hogy valami még hiányzik.Idénre kigondoltam a megoldást, de most, hogy kész, rájöttem, hogy még valamit kihagytam belőle. A receptet az 1 héttel ezelőtti állás alapján készítettem, és itt találhatjátok. A fő alkotóelem, amivel idén kiegészítettem, a zsályalevél volt. Már az összeállításnál érezhető volt az intenzív Unicum illat. Viszont szerintem ehhez a 250 ml-es mennyiséghez még beleférne egy fél rúd vanília, amivel kicsit édeskésebbé lehet tenni az italt.

Egyébként meg, tudjátok mit? Ha nem az Unicum fellingre hajtotok, akkor tegyetek bele…bármit! Nálam az egész ízesített vodka mánia pár éve Karácsonykor kezdődött, amikor felfedeztem egy csodálatos áfonyás vodka receptet. Ennek is a szépsége fogott meg egyébként. De innentől kezdve jöhet bármi, a vodka hálás alapanyag. Citrushéjak, különféle gyümölcsök, zöldfűszerek, még magok is. Gondolkozhatunk chiliben, vagy borsban is, érdekesebb fűszerekben, mint pl a kömény, vagy koriandermag. Kipróbálhatjátok például a klasszikus forraltbor fűszerekkel, érdekes élmény bor nélkül forralt bort inni, amiből persze hiányzik a bor íze, de a fűszerek mégis a forralt borra emlékeztetnek.

Persze a jó vodka ára sem olcsó, de az egész biztos, hogy 2,5 dl fűszeres vodkát mi magunk olcsóbban állítunk elő otthon, mintha a boltban vennénk hasonlót, vagy akár Unicumot. Remélem, jó ötletet adtam legalább 1 házi készítésű ajándékhoz, nekem eddig mindig bejött. Figyeljetek, folytatjuk!

Olvastad már?

Csupa csoki forrócsoki

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?