Újabb magyar kapott Michelin-csillagot - igaz, a világ túlsó felén

A Michelin-csillagos sanghaji Tai’an Table étterem sikere nem kis részben a magyar séfnek, Rácz Józsefnek köszönhető. 

Az innovatív fine dining étterem, a sanghaji Tai’an Table2016-ban már megkapta a Michelin-csillagot, és idén újra sikerült elnyernie az elismerést a két séfnek, Rácz Józsefnek és Stefan Stillernek. A két szakember közösen felel a feltálalt fogások minőségéért.

Rácz Jenő

Az étterembe nem azok látogatnak, akik egy gyors vacsorára vágynak. A sanghajiTai’an Table-ben a 14 elemből álló menüsor végigkóstolása legalább két órát vesz igénybe. Így tud a személyzet mindenkire odafigyelni, és így tudják a vendégek is maradéktalanul élvezni a vacsorát mint eseményt - mondta a Turizmus Online-nak az étterem magyar séfje, Rácz Jenő. Az 50-60 ezer forintos menüsorban ázsiai fúziós fogások szerepelnek, az étlap havonta frissül.

Az étterem különlegessége, hogy a nyitott látványkonyhában készülő fogásokat maguk a séfek viszik ki a vendégeknek, és részletesen elmesélik nekik, mi az amit éppen fogyasztanak.

A vendégek a látványkonyha köré rendezett asztaloknál ülve vacsorázhatnak

A Tai’an Table-be látogató Michelin-ítészek a szokásos eljárásmódot követve tesztelték az éttermet. Csak a vacsora elfogyasztását követően fedték fel kilétüket a étterem személyzetének. Ezután megvárták, hogy kiürüljön az étterem, és körülnéztek a konyhában is.

Józsefék éttermében az ellenőrök látogatása idején éppen teltház volt, 28 vendég vacsorázott náluk. Az étteremben videós rendszer segítségével lehet visszanézni és elemezni az aznapi munkát. Az ellenőrzés napjának felvételei szerencsére azt mutatták, az ítészek, akárcsak a többi vendég, megfelelő kiszolgálásban részesültek.

A Michelin-ellenőrökön kívül a sanghaji magyar konzul is rendszeresen ellátogat a Tai’an Table-be, ahol 70 százalékban ázsiai - többségében kínai - vendégeket szolgálnak ki.

Ezt olvastad az ízHUSZÁR magazinon?

Egy marihuánatermesztő profilt váltott, és megszületett az arcolvasztó chiliszörny, a Pepper X

Címlapról ajánljuk

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!

Rosanics Petra

5 kockás abroszos óbudai vendéglő, ahol a Krúdy-nosztalgia ma is...

A Krúdy-év emlékezetes volt. 2013-ban reflektorfénybe került Óbuda vendéglátása, az ihletadó pedig az író születésének 135. és halálának 80. évfordulója volt. Ekkor még több legendás hely működött a Krúdy-negyedben: egy évre rá zárt be a Lajos utcai Régi Sipos Halászkert, aztán a Mókus Söröző, majd a Fő téri Új Sipos is. A kultikus vendéglői negyed fénye mára kissé elhalványult, pedig most is van hová mennünk, ha egy kis vendéglői nosztalgiára vágyunk. 5 jó helyet ajánlunk Óbuda szívében!

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?