Így semmi sem vész kárba! Ételmaradékokból készít csodás edényeket egy designer

Kosuke Araki semmi mást nem használt fel Anima kollekciójának a megvalósításakor, mint ételmaradékokat. Több száz kilogrammnyit...    

A tokiói designer,Kosuke Araki ételmaradékokból készít látványos, esztétikus edényeket. Az Anima kollekcióban bögrék, tányérok, mélytányérok is megtalálhatóak.

Az edények alapanyagai pedig meglepő módon minden háztartásban jelen vannak, ugyanis növényi és állati eredetű maradékokból készülnek ezek a szénfekete tárgyak.

Az elszenesített zöldségek és a csontok, amiből a kollagénes ragasztót nyeri ki Araki

Araki a két év alatt a saját háztartása által termelt ételmaradékokat gyűjtötte össze a kollekció megvalósításához. A 315 kilogrammnyi bőrt, csontokat, inakat és kagylóhéjakat addig főzte, amíg egy sűrű "kollagénragasztót" nem kapott - érdemes hozzátenni, hogy a hasonló módon előállított enyvet évszázadok óta használják ragasztóként asztalosok, könyvkötők és egyéb mesteremberek.

Hulladékok még "nyersen"

A növényeket Araki elszenesíti, majd a szénport az állati eredetű ragasztóval összefogja. Az edényeket tradicionális, fekete japán lakkal, urushival borítja be. "Az urushi nem csupán erősíti az edények szerkezetét, de csillogó, látványos felületet is képez rajtuk" - mondta a designer a Dezeennek.

A hagyományos urushi előállítása maga is az ételmaradékok újrahasznosításán alapul. Rizset, tofut vagy tojásfehérjét is kevernek hozzá, hogy lágyabb, folyékonyabb legyen.

Egy darabka szén és a belőle készült edény

Araki kollekcióját szeptember 30-ig meg lehet nézni Berlinben, a Food Revolution 5.0 című kiállításon aKunstgewerbemuseumban.

Ezt már olvastad az ízHUSZÁR magazinon?

CIA-ügynökből étteremtulajdonos - William Voung kalandos története

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?