A sulis menza réme – A lebbencsleves, ezúttal tökéletes formában

Az iskolai menzák egyik legmegosztóbb étele, az Alföld ikonikus levese, ami főételnek is elmegy. Igen, a múltkori tojásleves után a lebbencslevessel folytatjuk a névtelen sorozatot.

Szerintem sokan, pont úgy, mint a tojáslevesnél, a gyerekkori élmények miatt tiltakoznak felnőttként is eme csodás étel elkészítése ellen. Pedig, azon kívül, hogy irtó olcsó (tényleg, 1500 Ft-ért vásároltam be hozzá, ami mai árak mellett szinte hihetetlen), a kolbász-krumpli-tészta hármas miatt laktató is, a pirított tészta, na meg a füstölt fűszerpaprika pedig egészen selymes ízt kölcsönöz a lebbencslevesnek.

A kolbászos lebbencsleves receptjét ITT találod! Fotó: Réthly Dávid

Eredetéről nem sok mindent találtam, valószínűleg se kolbász, se répa nem volt benne, de hát ez a recept úgy is inkább egy emlékeztető, hogy itt a január, ideje valami olcsó, de finom fogást készíteni!

Nézzük is az alapanyagokat:

A kolbászos lebbencsleves receptjét ITT találod! Fotó: Réthly Dávid

Amikor mindent előkészítettem, és kis tálakba tettem, én magam sem hittem el, hogy egy egész pultot beterítő színes alapanyagot szereztem be 1500 forintért (persze a fűszereket nem beleszámítva...). Ha ti is mindent előre kiporcióztok, akkor egész gyorsan meg is fő a levesetek!

A kolbászos lebbencsleves receptjét ITT találod! Fotó: Réthly Dávid

A felaprított szalonna és kolbász lepirításával kezdjük, amit utána ki is halászunk a lábasból, majd a lebbencstészta pirításával folytatjuk. Ha ez is megvan, és szépen elkezdett megbarnulni, felhólyagosodni, azt is kiszedjük, és félretesszük.

Utána egy pörköltalapot készítünk. Megdinszteljük a hagymát, megpirítjuk rajta a köménymagot (ez kihagyható), mehet bele a fokhagyma, majd a paprikák és a paradicsom.

Ha minden egy kicsit összeesett, megszórjuk a jó minőségű füstölt fűszerpaprikával, felöntjük egy kevés vízzel, és zsírjára pirítjuk, majd még legalább kétszer megismételjük a folyamatot.

A kolbászos lebbencsleves receptjét ITT találod! Fotó: Réthly Dávid

Utána rádobjuk a répát, burgonyát, babérlevelet, petrezselymet, és felöntjük 1,5 liter vízzel.
Felforraljuk, fűszerezzük sóval-borssal, beletesszük a lepirított tésztát, és kb. 15 percig főzzük.

Ha minden megpuhult, tálalhatjuk is a szalonnapörccel és pirított kolbászkarikákkal, na meg egy kevés apróra vágott petrezselyemmel.

A kolbászos lebbencsleves receptjét ITT találod! Fotó: Réthly Dávid

Jó étvágyat hozzá!

A kolbászos lebbencsleves receptjét ITT találod! Fotó: Réthly Dávid

A kolbászos lebbencsleves receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené.

Recept és fotók: Réthly Dávid

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Mi már a többi finomságra gondolunk, próbáld ki ezeket a recepteket is:


Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Mézédes eprespite-receptek

Végre dübörög az eperszezon, s bár nem éppen a legolcsóbb alapanyag, kizárt, hogy lemondjunk róla egy teljes évre, szóval hajrá, készüljön legalább egy epres pite!

Nosalty

További cikkek