Sárgabarack lekvár recept

Sárgabarack lekvár recept
 
  • előkészület: 90 perc
  • főzés: 150 perc
könnyű

hozzávalók 12 főre 

 

story 

Férjem Franciaországban élő nagynénjétől kaptam ajándékba egy nagyon klassz rézüstöt (réz merőkanállal és szűrőkanállal) és ebben készítem idén életem első lekvárjait, dzsemjeit.
Könnyű dolgom van, hiszen a rézüstben kevergetni sem kell a lekvárt, csupán előző nap előkészítem a gyümölcsöt, hozzáadom a cukrot, másnap felteszem a tűzre, néha ránézek, lehabozom a tetejét, ha túl sok leve lenne, azt lemerem (hűtőben eláll és isteni szörpöket iszunk belőle), a végén pedig üvegekbe töltöm, jöhet a száraz dunszt és kész is.

elkészítés 

  1. A sárgabarackokat megmossuk, majd kisebb adagokban forró, lobogó vízbe dobjuk egy-két percre, szűrőkanállal kivesszük, lehúzzuk a héjukat, kivesszük a magjukat és negyedekbe vágva az üstbe (fazékba) tesszük.
  2. Amikor már az összes barack az üstben van, ráöntjük a cukrot. Lefedjük, egy éjszakán át állni hagyjuk.
  3. Másnap reggel két- két és fél órán át főzzük közepes lángon, a végén botmixerrel kicsit pépesítjük a nagyobb gyümölcsdarabokat. Merőkanállal steril üvegekbe töltjük, befőző fóliát teszünk a teteje alá, rátekerjük a tetőket, végül befőttes gumival még jobban rászorítjuk a fóliát az üvegre.
  4. Mielőtt száraz dunsztba tennénk, az összes üveget fejtetőre állítjuk egy pillanatra. (A száraz dunszt nálam egy kartondobozból áll, amibe az üvegeket teszem, egy törölközőből és két plédből, amikbe jól bebugyolálom a dobozt.) Addig kell a dunsztban hagyni a lekváros üvegeket, amíg teljesen kihűlnek. (Én egy-két napig szoktam benne hagyni.) (14 db 375 ml-es üveg lett tele ezzel a mennyiséggel.)

recept adatok

  • Beküldve:
    2008.07.14
  • Nézettség:
    16 892
  • Receptkönyvben:
    43
  • Elkészítve:
    20
  • Elküldve:
    2
  • Megosztva:
    0
egyéb elnevezések

Kajszi lekvár, kajszibarack lekvár, lekvár sárgabarackból, lekvár kajszibarackból

betöltés...
 

hozzászólások (6)

nosalty

2009. július 4-én ezt a receptet nézték meg a legtöbben.

Kavasinszky Ilona

Én a fenti receptet 30 évvel ezelőtt használtam. Azóta már másként főzőm a barack lekvárt. Az én receptem szerint elég 3O perc főzés. Nem kell lehéjazni, mert azzal sok vitamint vesztünk. Szóval: a teljesen ép barackokat nagyon jól megmossuk, többször váltott vizben, majd kimagozzuk. Jól meggyúrjúk ( szét marcangoljuk ), beletesszük a kg-ként 4O dg kristálycukrot és 3 kg-ként egy tasak zselét, melyben van egy kis tartósitószer is. 3O percik főzzük, addig kb. elfövi a habját is, de ha nem az sem baj. Steril üvegbe szedjük és szárazdunsztba tesszük. Persze előbb a lekvár tetejére celofánt teszünk, erre egy mokkáskanálnyi szalicit, és akkor tekerjük rá az üveg tetejét. Mehet a szárazdunsztba. A házi sárgabaracklekvárnak nincs párja!!!! Üdv. Ilona mama.

sári

'A barac legvár akkor jó a házi,...' csókútat a sári

petra

Kedves Ilona mama!
Köszönjük, hogy megosztotta velünk a receptjét. Idén már én is héjastul készítettem, és az eredmény tényleg ugyanolyan finom, mint tavaly. Teljességgel egyetértek: a házi lekvárokhoz fogható nincs!
Üdvözlettel: Petra

Balogh János énekes

Köszönöm ez arecept most segít nekem! Ugyanis éppen most főzők először sárga barack lekvárt.
Remélem sikerülni fog!
János

Raksanyi Istvan

Nagyon koszonom a recept lehetosegeket, mindenkepp jol esett a sztori, amelyel kezdodott a kuldemenyed, es hogy igazat is irjak egyedul elve sok hasznot jelent ez a veboldal, de kellett abban a pillanatban az a jo sztori, amelyel inditottal, igazan koszonom.

 

szólj hozzá!

Az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon.
Az URL-ed meg fog jelenni. pl.: http://www.nosalty.hu/
1 + 1 =
Írd be a művelet eredményét.
free-dimension.hu