Sajtos pogácsa 3. recept

Sajtos pogácsa 3. recept
 
  • előkészület: 15 perc
  • sütés: 20 perc
könnyű

hozzávalók 4 főre 

  • 35 dkg liszt
  • 35 dkg vaj
  • 10 dkg reszelt sajt
  • 2 tojássárga
  • 1 csapott ek só
  • kb. fél dl tej
  • tojás a kenéshez

 

story 

Nagyon gyorsan összeállítható pogácsa. A hűtőben megvárja, míg megéhezünk rá, habár megsütve is tárolható.
Az egyszerűsítések jegyében úgy döntöttem, hogy ezentúl négyszögletes lesz nálam a pogácsa. Egészen értelmetlen ugyanis kereket szaggatni, aztán a leesőket újra összegyúrni, stb., amikor a négyszögletes alak pont olyan finom. Illetve a leveles tészták (lásd: töpörtyűs pogácsa) esetében kifejezett minőségvesztés áll elő az újbóli összegyúrás alkalmával, hiszen éppen az oly műgonddal létrehozott levelesség vész el.
Jó, ha nagyon reprezentálni kell, akkor majd kereket szaggatok, de arra, hogy a gyerekek percek alatt befalják a pogit, igazán kár a sok vesződség!

elkészítés 

  1. A lisztet a vajjal elmorzsoljuk.
  2. Krátert képezve, beleütjük a tojássárgákat, hozzáadjuk a sót és a reszelt sajtot (a sajtból egy keveset félreteszünk a szóráshoz).
  3. Tejet adva hozzá, rugalmas tésztává gyúrjuk.
  4. Fél centi vastagra nyújtjuk, felkockázzuk, tepsibe rakjuk szorosan egymás mellé, berácsozzuk.
  5. 3 órán át hűtőben pihentetjük.
  6. Felvert tojással megkenjük, sajttal könnyen megszórjuk, közepes lángon sütjük.

recept adatok

  • Beküldve:
    2009.01.30
  • Nézettség:
    13 737
  • Receptkönyvben:
    201
  • Elkészítve:
    46
  • Elküldve:
    18
  • Megosztva:
    1

ajánlat 

Amikor inkább sósat akarunk majszolni olvasás közben.
Vilmosnak és bandájának a gépezéshez; vendégeknek italozáshoz.

egyéb elnevezések

pogácsa

betöltés...
 

hozzászólások (9)

AncsikA

Elkészítettem, finom lett és olyan gyorsan elkészíthető! Aki sósra vágyik, dobja össze gyorsan! :)

laspi

Én is sütöttem!Tényleg gyors,csak sokat kell várni sütésig!De a végeredménymagáért beszél!

DODO

Megsütöttem, nagyon finom lett, gulyás leves mellé fogyasztottuk, a párom is imádta! Ez volt az első pogi amit csináltam:)) Köszi!

Dejede

Kipróbáltam: zseniális lett! :) Bár kicsit megbolondítottam: tönköly lisztet, szója tejet használtam, és a végén bacon szalonna kockákat és ementáli sajtot tettem a tetejére. Kb. fél óra alatt el is fogyott. :)) Köszi a receptet! :)

illesera

Sziasztok !
Ebbe tényleg nem kell se sütőpor, se élesztő?Nem lesz túl sűrű a pogi ?
Üdv
Era

Harmathy Ildikó

A sok vaj megoldja a lazítást, Era, de azért 0 kalóriás pogira ne számíts:) Finom és laktató!

illesera

Köszi szépen, 0 kalóriásnak nem is fognék neki ! :) brrrrr......

Storno

Megragadnám az alkalmat, hogy megkérdezzem mert már nagyon sok receptben olvastam, még Jamie Oliver is ezzel jön a főzőműsoraiban. :) Mi a funkciója a liszt "kráterré" képzésének? Előre is köszönöm a választ (okat)!

Ági

Harmathy Ildikó

Kedves Storno!
Egyszerű oka van a kráterképzésnek: a tojás pl. szétfolyna, ha nem a 'liszhegy kráterébe' öntenéd + a kráterből könnyű a lisztet, a 'liszthegy'-nek mindig a tetejét bedolgozni a hozzávalókhoz, a lisztet körbe-körbe folyamatosan behúzva az egyéb hozzávalókhoz, folyamatosan összedolgozva szétfolyás nélkül, míg az egész tészta egységbe nem keveredik.
Remélem érthető, megmutatni százszor egyszerűbb volna!
Üdv: Ildikó

 

szólj hozzá!

Az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon.
Az URL-ed meg fog jelenni. pl.: http://www.nosalty.hu/
Ellenőrző kód
Írd be a képen látható karaktereket!
(A kis- és nagybetű nem számít)
free-dimension.hu