részletes keresés

Tejfölös pecsenye grillfűszerrel recept

Tejfölös pecsenye grillfűszerrel
  • előkészület:
  • sütés:
hozzávalók 2 főre
  • 45 dkg csirkemell
  • grillfűszer (ízlés szerint)
  • 1,5 dl napraforgó olaj (pácoláshoz)
  • 1 nagy fej vöröshagyma
  • 1 kisebb szál hegyes erőspaprika
  • 4 kövér gerezd fokhagyma
  • 1 mk őrölt feketebors
  • 6 ek tejföl
  • 70 dkg krumpli
  • 2 tk sült krumpli fűszersó
  • napraforgó olaj (sütéshez)
story

Nagyon szeretem a brassói aprópecsenyét, de kicsit másként készítem, mint Anyukám, vagy ahogyan az a nagy könyvben meg van írva. A Pecsenye a la Provence nevű receptemben már utaltam rá, hogy eredetileg grillfűszerrel szórom meg az újragondolt brassóimat, vagyis a grillfűszeres változat volt az 1 évvel ezelőtti alapötlet. Eddig nem akartam megosztani a receptjét, mert a provence-i fűszeres variációtól csak a fűszerhasználatban tér el. Nem sok értelme lett volna egy szinte ugyanolyan receptet feltölteni.
Most mégis megtettem, mert az alapötlethez képest is kicsit másként csináltam a grillfűszeres verziót. Tapasztalatom szerint klasszisokkal jobb a hús, ha elkészítés után 1 napig pihen a hűtőben, mert jól összeérnek az ízek. Természetesen frissen is finom, eddig mi is így ettük, de előfordult, hogy ami megmaradt, azt másnap melegítettem meg, és sokkal jobban ízlett. Most a krumplit is inkább hasábokra vágtam. Bízom benne, hogy más is kedvet kap hozzá!

ajánlat

Bármilyen savanyúság.

egyéb elnevezések

brassó aprópecsenye tejfölösen, brassói másként, grillfűszeres brassói tejföllel

elkészítés
  1. A csirkemellet vékony csíkokra vágjuk, beletesszük egy tálba, megszórjuk a grillfűszerrel, ráöntünk kb. 1,5 dl olajat, átforgatjuk, és fél napra hűtőbe tesszük, hogy pácolódjon.
  2. A hagymát és az erőspaprikát felaprítjuk, 3 ek olajon megdinszteljük, és ha pirulni kezd, rátesszük a pácolt csirkemellet.
  3. Ha a hús már majdnem kész, hozzáadjuk a zúzott fokhagymát, borssal ízesítjük, és belekeverjük a 2 ek tejfölt. A kész pecsenyét másnapig hűtőben tároljuk.
  4. A krumplit vékony hasábokra szeljük, olajban pirosra sütjük, majd tálba szedjük, megszórjuk a fűszersóval, és jól összerázzuk.
  5. A pecsenyét egy serpenyőben felmelegítjük, hozzáforgatjuk a sült krumplit, és belekeverjük a tejfölt.
kapcsolódó cikkek
...

Tejfölös pecsenye grillfűszerrel hozzászólások (5)

2012.07.24 10:31

Ez valami csodálatosan finom! :) Nagyon örülök, hogy sikerült rábukkannom, szerintem az egyik kedvencünk lesz. Egy napig pácoltam a húst, és frissen sütöttem a krumplihoz, de jobb is volt így, mert szerintem ha előbb elkészül, nem is kellett volna már másnap bajlódni a dologgal, simán elfogyott volna addigra :P

2011.07.27 20:02

Ez tényleg nagyon finom!!!

2011.07.28 09:51

Szia Edit! Jajj de örülök, h. ízlik, és köszönöm, h. visszajeleztél! Remélem, még sokszor elkészíted! Szép napot: Gabi

2011.07.04 12:33

Szia Gabi!
Nekem ez nagyon tetszik! Szeretjük a brassóit, úgyhogy mentettem és hamarosan készítem.
Köszönettel, Edit

2011.07.04 14:16

Szia Edit! Hú, mi ezt a kaját imádjuk, fej-fej mellett vannak a tojásos krumplival, ami szintén nagy kedvenc, pedig annyira egyszerű, h. az már vicc. Én sosem szerettem hagyományos módon készíteni a brassóit, de ennek talán az lehet az oka, h. amikor először életemben úgy csináltam, akkor felrobbant a kukta a hús főzése közben, és azóta is megvan a nyoma a rám csapódó forró víznek. Nincs értelme fedő alatt párolgatni, mert a tejföl úgy is szaftosít, de ettől függetlenül nagyon szeretem úgy is, ahogy valójában készíteni kell. Remélem, ízleni fog neked! Szép napot: Gabi