
- előkészület: 10 perc
- sütés: 60 perc

hozzávalók 4 főre
story
Az apropót az adta, hogy az egyik diszkont üzletben szemérmetlenül olcsón kínáltak pörkölt, őrölt mogyorót. A lejárati ideje viszont vészesen közelgett, és éppen keresgélni akartam egy megfelelő receptet, amikor is a kezembe akadt egy sütőporos tasak, ezzel a recepttel.
Nem bántam meg az elkészítését, mert nem csak egyszerű, de én ilyen finom kuglófot nemhogy nem sütöttem, de nem is ettem még. Már a nyers massza is annyira csodás illatot árasztott magából, hogy arra vetemedtem, amire már vagy 25 éve nem: kinyalogattam a keverőtálat :).
A sütés után pedig alig vártuk, hogy kihűljön, rögtön nekiestünk, így erre a kuglófra nem került csokimáz, és így került a recept mellé fázisfotó :).
Folytatás: ma a piacon megkérdeztem kedvenc árusomat, mennyiért adja a mogyorót, merthogy... és meséltem a kuglófról. "El ne mondja a receptet" - kérte - "mert már ettől is híztam egy kilót!".
elkészítés
- Előmelegítjük a sütőt 170 fokra (légkeverése 150 fok, gázsütő 2. fokozat).
- A mogyoró és a csokireszelék kivételével a hozzávalókat gépi habverővel alaposan kikeverjük.
- Hozzáadjuk a mogyorót és a csokit is.
- A tésztát kivajazott, lisztezett formába öntjük.
- Kb. 1 óráig sütjük.
- Kihűlés után csokimázzal bevonjuk .
recept adatok
- Beküldve:2008.11.06
- Nézettség:6 896
- Receptkönyvben:77
- Elkészítve:31
- Elküldve:10
- Megosztva:1

hozzászólások (11)
Hát nekem már úgyis mindegy, plusz, mínusz 1-2 kiló nem számít, és nyami, ez is bekerül a "megsütendők" listámra. :)
Köszi!
Edit!
Mekkora az a 'fiola' ?
Bunny, váljék egészségedre!
Hanna, az eredeti recept Dr O. aromát ír, én egy német sütőaromát használtam, sajnos se a fiolán, se a kartonon nincs feltüntetve a mennyisége. Kb. olyan két kávéskanálnyi lehet benne.
Szia Edit!
Most sült ki mennyei illata van!!! Én dióval csináltam mert annyi van, hogy nem győzőm elhasználni. A lényeg, hogy isteni finom. Én sem jutottam el a csokimázig, mi baracklekvárral esszük. A lányom gyűri magába és csak azt mondogatja, hogy nyam nyam nyam :))
Örülök, hogy elnyerte a tetszéseteket :)
Én is sütöttem már dióval - darálás előtt megpirítottam egy kicsit - , és az a tapasztalatom, hogy mivel a dió olajosabb a mogyorónál, a vajból nem árt egy kicsit elvenni, könnyebb lesz a tészta. Azért próbáld ki egyszer mogyoróval is, nekem az még jobban bejött :)
Szia!
Kipróbáltam mogyoróval is és igazad van, úgy még finomabb! Azóta már a nővéremtől a szomszédasszonyomig, mindenki megsütötte. Én ma újra összedobom:))
Szia!!
A kérdésem az lenne,hogy hol lehet beszerezni ilyen kuglófformát,amilyenben ezt sütötted??
Előre is köszi!!
Szia, Petra,
ez tulajdonképpen egy több részes, kapcsos tortasütő, van egy sima alja és ez a nem is igazán kuglóf-, inkább tortagyűrű forma. Minden nagyobb hiperben, illetve konyhafelszerelés boltban lehet kapni. Az én készletemben volt még gyümölcstorta-forma és püspökkenyérsütő is.
Én egy kirándulásra készítettem el és az ötödik napon , amikor haza fele jöttünk vágtam fel és kínáltam végig a csoportot. Mondani sem kell, hogy a társaság nagy része kérte a receptjét, mert még így 5 naposan is csodálatos finom és friss volt, mert nekem sikerül bevonni csokival is, ami megakadályozta, hogy kiszáradjon.
Köszi, hogy ezt megosztottad velünk, mert az eltarthatóságot eddig még nem sikerült tesztelni. Túl hamar elfogy mindig :)
Sziasztok,
Kérlek mondjátok el nekem, hogy hogyan nem ragad bele a formába?
Nem régi a formám, rendesen ki is vajaztam, de nagyon beleragadt. Lehet hogy a formában kellett volna hagyni kihűlni? Eddig még egy kuglóffal sem jártam így.
Köszi a választ.
szólj hozzá!