Vigyázz a bolti mézzel, sok a silány kínai termék - figyeld, mit veszel!

Óriási mennyiségű silány minőségű kínai méz árasztotta el a magyar piacokat (is), így a mai napig raktárban csücsül a 2016-os magyar méztermés. És ez csak az egyik probléma.

Az országban sajnos nem egy probléma keseríti meg a méhészek és a méztermelés életét. Az egyik, hogy jelenleg mindössze 70 dkg az éves átlagos mézfogyasztás, míg az Európai Unióban egy kilogrammal több, így az egyik cél hogy 2020-ra felzárkózzunk, és elérjük a minimum 1 kg-ot - mondta el a Földművelésügyi Minisztérium államtitkára, Nagy István.

A másik súlyos nehézség a mézhamisítások mellett, hogy óriási mennyiségű kínai méz árasztotta el a piacokat, amik olcsók, de silány minőségű, vegyi úton előállított műtermékek, így a fogyasztókra és a mintegy 20 ezer magyar méztermelőre nézve is károsak. Utóbbiak 2016-os méztermése például a mai napig nem került beszállításra, mert a raktárak tele vannak kínai importtal.

A helyzetet nehezíti, hogy Európában egyébként mézhiány van, így az importra mindenképp szükség van. További cél, melyen külön bizottság is dolgozik, hogy elérjék a méz pontos származási helyének feltüntetését - azon felül, hogy a címkén szerepel, hogy az unióból származik - , hogy a nálunk készített méznek tényleg meglegyen a helye.

A tárca tanácsa, hogy ha tehetjük, közvetlenül a termelőtől vásároljuk a magyar mézet!

Ezeket olvastad már?

<via napi, kép flickr>

Címlapról ajánljuk

Édes és sós gofrireceptek

Egy gyümölccsel, édes krémmel vagy csak fagyival tálalt édes gofrinak senki sem tud nemet mondani, sőt, sós gofritársai sem maradnak szégyenben, ha a kedvencekről van szó.

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?