Új barátod, a kelbimbó

A kelbimbó a nemszeretem zöldségek közé tartozik - pedig ha megtanuljuk, hogyan vegyük és készítsük el, igazi jó baráttá válhat. Adj neki még egy esélyt!

Hogy miért nem szeretjük a kelbimbót? Valószínűleg a trauma még az óvodából datálható - ott és akkor sokan eldöntötték, hogy ők ezt márpedig nem szeretik, és ez az állapot azóta is tart. Pedig olcsó, egészséges, és nagyon finom - ilyenkor télen pedig sokkal erősebben ajánlott, mint az import fóliás saláták.

Persze ahhoz, hogy meg tudjuk szeretni, meg kell tanulnunk pár trükköt, például azt, hogy hogyan válasszunk vásárláskor. A jó kelbimbó-kiválasztás nem nagy ördöngösség: igyekezzünk feszes, kemény példányokat venni, amelyeken a levelek szorosan egymásra simulnak. A kisebb példányok édeskésebbek, míg a nagyobbak íze inkább emlékeztet a káposztára. A kelbimbót nyugodtan megvehetjük a legvadabb téli időben is - ha egy kis fagy éri, a benne lévő cukor aktivizálódik, és kicsit édesebb lesz. És hogy mihez használhatjuk a kis gumókat, ha megvannak a tökéletes példányok? Pár ötlet, hogy megszeresd!

  1. 1.

    Rakott kelbimbó barna rizzsel

  2. 2.

    Bundázott kelbimbó

  3. 3.

    Kelbimbós-ricottás lepény

  4. 4.

    Sült kelbimbó saláta

  5. 5.

    Sültkelbimbó-főzelék pirított mandulával

  6. 6.

    Kelbimbó bacon-nel, almával és hagymával

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek