Top 7 könnyű rakott zöldség

Bevallom, én sosem unom meg a zöldségeket. Alacsony energia-, magas élelmirost-tartalom, és kiváló alapanyagok a fogyókúrában – akár még rakva is!

A töltött zöldségek mellett nagyon kedvelem a rakott zöldségeket is. Ha húsréteget is tervezünk bele, máris kész a teljes értékű ebédünk vagy vacsoránk. Kilóink lefaragása érdekében a zöldség rétegek lehetnek bátran vastagok, azonban a besamel mártással bánjunk óvatosan, ha lehet, hagyjuk is el. Tejföl helyett válasszunk görög vagy natúr joghurtot, húsfélék közül a sovány húsrészeket (kérjük meg a hentest, hogy az általunk kiválasztott húsdarabot darálja le.) Ételeink változatosabbá tétele érdekében kísérletezzünk bátran a különböző ízesítésű mártásokkal, használjunk sokféle friss fűszernövényt.

Épp szezonban vannak a rakott ételek alapjául szolgáló alacsony energiatartalmú zöldségek, mint például a patisszon, a cukkini, a padlizsán, a zsenge tök, a karfiol, a brokkoli, a zöldbab, a káposzta és a kelkáposzta. Kiválogattam nektek most 7 db, adagonként kevesebb, mint 500 kcal energia-, és kevesebb, mint 50 g szénhidráttartalmú ebédnek való ételt. Tervezzétek be őket a jövő heti menübe!

(Az egyes ételek energiatartalmát a receptnél a „kalória” fülre, szénhidráttartalmát a „tápanyag” fülre kattintva ismerhetitek meg.)

  1. 1.

    Erdélyi rakott padlizsán

  2. 2.

    Rakott zöldség darált hússal diétásan

  3. 3.

    Lasagne tészta nélkül

  4. 4.

    Rakott patisszon

  5. 5.

    Moussaka pulykahússal

  6. 6.

    Rakott gyöngybab

  7. 7.

    Rakott tofu zöldségekkel és kölessel

Címlapról ajánljuk

Sajttól roskadó húsvéti sós sütik

Megadjuk a módját a húsvéti vendégvárásnak: sajtos sós sütiket sütünk, de nem sima pogácsát vagy sajtos rudat: stanglit dupla sajttal, csigát fokhagymásan-sajtosan, mini kiflit libazsírosan, krumplisan, és persze sajtosan.

Nosalty

További cikkek