Terjed a csótányból készült kenyér - nézd, így készül!

Olcsó, fehérjedús, gyártáskor alig termel élelmiszerfelesleget, és igen tápláló, mi az? Csótányból készült kenyér!

Mit szólnál, ha a világ kenyérgyártása szépen lassan, évek alatt, fokozatosan, de biztosan áttérne arra, hogy világszerte elérhető, olcsó, mégis kiválóan tápláló, fehérjedús, és végeredményben finom pékárut készítsen - csótányokból? A videóban bemutatott brazil laborban épp ezen fáradoznak, és úgy fest, sikerrel.

Ha sima kenyeret sütnél:

A videóból kiderül, hogy a csótányokból készült kenyérnek átlagosan 23%-kal több a fehérjetartalma, mint hagyományos társainak. Az eljáráshoz egy speciális csótányfajta szükséges, latin nevén nauphoeta cinerea, amiket külön tenyésztenek, aztán porrá zúznak, és a kenyér alapanyagaihoz kevernek. A hölgy szerint mogyorós-gesztenyés ízük van, de a kész kenyér zamatát kevéssé befolyásolják. Az élő állatok tartásához, felhasználáshoz képest ezen rovarok tenyésztése és a belőlük készült ételek előállítása jóval kevesebb élelmiszerpazarlást jelent, emellett nagyon olcsó, sokak számára elérhető proteinforrásként is funkcionálnak.

TE kipróbálnád? NÉZD - így készül a csótánykenyér:

És ezeket láttad?

Ezeket olvastad már?

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?