Magadra ismersz az IKEA új reklámjában?

A svéd bútornagyhatalom új reklámja 17. századi példával reflektál korunk ételfotózására, ami egyben vicces és elgondolkoztató téma is az asztal körül ülve.

Az IKEA videójánaktörténete tehát a 17. században játszódik, ahol egy arisztokrata család éppen a jól megérdemelt vacsoraideji lakomához üli körbe a rogyásig megterített asztalt, amikor is a családfő határozottan rászól a család többi tagjára, hogy még nem nyúlhatnak az ételekhez. Ekkor csengetéssel hívatja az udvari festőt, aki egy csendéletként ábrázolva megfesti az asztalra terített ételkompozíciót, majd a mű elkészültével azonnal hintóba rakják a festményt, és lóhalálában különböző státuszú emberekhez szállítják bemutatásra. A sztori csattanója pedig itt következik...

A svéd bútorvállalat megbízásából készült reklámnak egyébként magyar vonatkozása is van: a stockholmi Acne ügynökség kreatív munkája mellett a hazai Filmteam közreműködésével forgott a kisfilm, magyarországi helyszíneken, és szinte csak magyar szereplőkkel.

És ezeket a reklámokat láttad már?

Ezeket olvastad már?

A legretróbb magyar reklámok

A reklámok ma már annyira a mindennapjaink részei, hogy sokszor észre sem vesszük őket. A régi reklámoknak sokszor még a szövegére is emlékszünk - nézzük a leghíresebbeket!

Dacota
Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?