Kína a konyhában – szezámmagos csirke

Mióta a kínai gyorsbüfék megnyitották kapuikat, az egyik legnépszerűbb gyorséttermi fogás lett a kínai. Ha te is imádod, készítsd el velünk, és meglátod, jobb lesz, mint az „eredeti"!

Tizenéves történet

Azt hiszem, a kilencvenes évek legvégén történt, hogy az első kínai gyorsbüfé megjelent a kerületben, ahol felnőttem. Pont egybeesett a házunk gigantikus felújításával, na meg a nyári szünettel. Se iskola, se konyha, se fürdőszoba, a nagyit nem lehet minden nap fárasztani, úgyhogy a közeli kínai kínálata arra a nyárra erősen meghatározta az étkezésünket. Teszem hozzá, a kezdetekkor a tavaszi tekercs még tényleg tele volt zöldséggel és hússal, és a szecsuáni, valamint egyéb húsok sem keményítőből és kész thai szószból összekutyult szmöttyel voltak nyakon önve.

Tésztát! De milyet? >>

Válogatós kiskamasz lévén, a saját ízlésemhez akkoriban legközelebb álló szezámmagos csirkemellel töltöttem a nyár nagy részét, hiszen valahol rántott hús, nem? Aztán visszaállt a rend, ismét lett konyhánk, édesanyám főztjével, kínaiban csak ritkán ettem, dicstelen kapcsolatunkra pedig egy szinte teljesen üres tavaszi tekercs és egy adag fonnyadt bundájú, olajtól tocsogó szezámmagos csirke tette rá a pontot. Meg egy kínai ismerős, aki beavatott a nagy titokba, miszerint a gyorséttermek kínálata azért erősen az európai ízléshez van igazítva. Elhatároztam, kínait legközelebb majd Kínában eszem, igazi autentikus környezetben, ahol nem a rántott csirke szójaszószos változatát teszik elém.

Még több kínai recept itt >>

Majdnem Kína

Hát, azért abba az autentikus kínai környezetbe még nem sikerült eljutnom, de sebaj. Jártam New Yorkban és San Franciscóban, ahol Ázsia után a világ legnagyobb kínai közössége él. Úgy gondoltam, az már majdnem olyan, mintha Kínában lennék. Elmentem a legeldugottabb utcába, ahová még betehettem a lábamat, kiválasztottam azt a helyet, ami a legeredetibbnek tűnt (és volt képes étlapja), és tanulmányozni kezdtem az étlapot. A harmadik sorban fedeztem fel a szezámmagos csirkét és ott fel is adtam a harcot. Vagy át lettem ejtve annak idején, és igenis létezik ez a fogás Kínában, vagy a globális világ még ide is beette magát. Úgyhogy kerestem egy olyan receptet, ami legalább összetevőiben kínai, és mióta megtaláltam AzEszternél, már nincs is olyan sok gondom a szezámmagos csirkével!

Takarékos almás csemegék >>

Készítsd el velünk a legfinomabb szezámmagos csirkét! >>

A rovat korábbi cikkei itt >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Mézédes eprespite-receptek

Végre dübörög az eperszezon, s bár nem éppen a legolcsóbb alapanyag, kizárt, hogy lemondjunk róla egy teljes évre, szóval hajrá, készüljön legalább egy epres pite!

Nosalty

További cikkek