Fényesítsd mosogatód liszttel!

Rozsdamentes acél mosogatód van? Tudod, hogy mitől lesz a legszebb és legcsillogósabb? A LISZTTŐL.

Most fel lehet horkanni, hogy kösz szépen, épp elég elmosogatni az edényhegyeket, és aztán jobb híján áttörölni a szivaccsal a mosogatót, kidobni a szűrőből a szétázott ételmaradékokat, aztán szépen elhagyni a konyhát, de van, amikor szeretünk a tökéletesre hajtani. Például amikor az ember anyósa érkezik vendégségbe. Vagy egy imádott, de háklis barátnő. Esetleg simán ránk jött a takarítási láz - néha előjön a semmiből, tuti, hogy mindenkinél előfordult már. Szóval a mosogató luxusminőségűre polírozásához a liszt nagyon jó, olcsó és könnyű.

Eljárás:

1. Először – nem kell meglepődni - szappanos vízzel mossuk ki a mosogatótálcát. Ez lehozza az alap szennyeződéseket.

2. Egy papír törlőkendővel vagy száraz konyharuhával töröljük teljesen szárazra a mosogatót, minden szegletét. Ez nagyon fontos, mert nedvesen összecsomósodik majd a liszt, és nem ér semmit.

Ezt olvastad már?

A 8 legmocskosabb pont a lakásban

3. Szórjunk a mosogatóra egy lisztréteget.

4. Kezdjük el egy papírtörlővel a liszt mosogatóba masszírozását. Mintha waxolnánk. Fényesítsük, simogassuk, dörzsöljük körkörösen. Ne felejtsük ki a lefolyó környékét, a csapokat és a pici szegleteket sem, ahol megbújik a kosz. A liszt sokkal hatékonyabban kerül bele az acél „részecskéi” közé, mint egy sima szappanos vizes mosás.

5. Ismételjük sokszor a papírtörlős törlést és dörzsölést, néha pedig távolítsuk el a felesleges lisztet.

Érdemes havi egyszer bevetni ezt a trükköt, ha alkalom adja, vagy esetleg simán ránk jött a rendmánia. Sokkal látványosabb az eredmény, mint egy sima öblítésnél! Próbáljátok ki!

(via thekitchn)

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?